X

Ürünler

Taşlama ve Kesme Taşları

Doğal ve yapay aşındırıcı tanelerin mesnete yapıştırılması sonucunda elde edilir. Aşındırıcı taneler alüminyum oksit, silisyum karbür, zirkon, grena ve emery içerir. Mesnet olarak kağıt, kumaş, fiber ve polyester film kullanılır. Jumbo rulolar halinde üretilen kaplanmış aşındırıcılar daha sonra bant, disk, rulo ve levha gibi farklı şekillerde kesilerek yüzey işlemlerinde ve parlatma uygulamalarında kullanıma hazır olur.
Tümü

FLAP DİSKLER

Paslanmaz çelik, metaller, tahta, sentetik malzemeler taşların yüzey temizleme işleri için çok özel makinalarda imal edilen zımpara teknolojisinin son harikası ürünlerimizdir. Tercihe göre cam elyafı, plastik veya alüminyum altlıkla imal edilebilir. Konik ve düz olmak üzere iki açılı üretilen flap disklerimiz hızlı taşlama,sessiz çalışma ve uzun ömür özelliklerine sahiptir.
Tümü

Zımpara Ürünleri

Bağlayıcılı aşındırıcalar, aşındırıcıların reçine ve dolgu malzemesi ile karıştırılmasıyla elde edilir. Aşındırıcı tanelerin organik ya da inorganik bağlarla birleştirilmesiyle elde edilen kesici gereçlerdir. Döküm ve kaynak işlemleri sonucunda oluşan fazla metalin uzaklaştırılması amacıyla taşlama işlemlerinden rötuş işlemlerinde kullanımına kadar, metal endüstrisinde geniş kullanım alanına sahiptir. Metal, cam, taş ve başka birçok materyalin işlenmesi sırasında bağlayıcılı aşındırıcılar kullanılır.
Tümü